DENGE AKADEMi

Aylar: Eylül 2015

Akedom Bahçesi

tarihinde tarafından yazılmıştır. 2 tane yorum yapılmış

Rivayete göre Sokrates, baldıran zehrini içmeden az önce bir öğrencisinin elinde tanımadığı bir müzik aleti görünce öğrencisinden kendisine o müzik aletinin nasıl çalındığını öğretmesini ister. Öğrencisi üzgün bir şekilde, “Öğreteyim ama, sanırım bunu çalıp keyif alacak zamanın olmayacak deyince şöyle cevap verir Sokrates: “Evet bunu çalıp keyif alacak zamanım yok, ama öğrenmenin keyfi var ya”

Okumaya Devam Et >>


Giriş Yazısı

tarihinde tarafından yazılmıştır. Henüz Yorum Yapılmamış

Öğrenen ve öğreten bir organizasyon olarak inşa ettiğimiz Denge Akedom’ da:

Özgörümüz; bilim, teknoloji ve değerlerimiz ışığında, bilginin üretildiği, paylaşıldığı bir öğrenme ortamı oluşturmak. Bu yolla kendi öz yeteneklerimizi ortaya çıkarmak,  şirket değerini arttırmak, bireye, kuruma ve topluma fayda sağlamaktır. Ve bu yolla rekabet gücümüzü artırmaktır.

Uzgörümüz ise; tüm paydaşlarımızla etkin iş birliği oluşturarak ortak aklı çoğaltmak, bilgi ve referans merkezi olmaktır.

Okumaya Devam Et >>


Fenolik Sararmaya Dur Deme Zamanı Geldi !

tarihinde tarafından yazılmıştır. Görsel 4 tane yorum yapılmış

Yaklaşık otuz yıl önce kumaş ve konfeksiyon ürünlerini depolamada sararma problemleri daha sık yaşanır hale gelmişti. Özellikle beyaz ve pastel renklerde yaşanan bu problem bazı ambalajlarda görülürken, bazılarında görülmemekteydi. Bu sorunu çözmek için yapılan çalışmalardan sonra, araştırmacılar bunun kumaşın sarıldığı polietilen film ya da torbadan kaynaklandığını anlamışlardır. Bu sararmanın mekanizmasını ve reaksiyonlarını açıklayan birçok çalışma ve yayın vardır. Ancak çalışmaların esasını fenolik antioksidanlar oluşturmaktadır. En çok bilinen BHT (Buthylatedhydroxy toluene; 2,6-di-tert-butyl methyl phenol) dir. Bu kimyasal, polietilen film ve torbalarda, karton ve kahverengi kâğıtta diğer taşıma malzemelerinde bulunmaktadır. Atmosferik kirlilikte bulunan azot oksitleri ile reaksiyona girerek kumaşı sarartabilmektedir.

Okumaya Devam Et >>


DengeSoul

tarihinde tarafından yazılmıştır. Henüz Yorum Yapılmamış

DengeSoul, Denge Akedom’un hobi kulüpleri grubunun ismidir.

DengeSoul adı altında Sinema Kulübümüz ve Fotoğrafçılık Kulübümüz aktif olarak çalışmalarına başlamıştır. Müzik Kulübümüz ve Zeka Kulübümüzün temelleri ise atıldı ileriki zamanlarda aktif olacaklar.

Okumaya Devam Et >>


6 Sigma Eğitimlerimiz Tam Gaz Devam Etmekte

tarihinde tarafından yazılmıştır. Henüz Yorum Yapılmamış

Altı Sigma eğitimleri dalga dalga firmamızda yayılıyor.

Mayıs ayından bu yana ikinci dalga kara kuşakların eğitimi devam etmektedir. Altı Sigma dersleri başlamadan evvel, yaşamınızdaki önlenebilir değişkenlikleri öngörebilir, tahmin edebilir bu süreçleri kontrol edebilir, olası riskleri öngörüp önlem alabilir hatta uzun vadede ne kadar mükemmele yakın-uzak olduğunuzu tahmin edebilirsiniz diyen hocamıza ‘O derece ha’ diyebilirdik.

Untitled

Okumaya Devam Et >>